KuriozityJeli rychle a nyní se mohou pochlubit netradiční svatební fotkou

Neobvyklou svatební fotografií se bude moci chlubit pár novomanželů ze západního Německa. V den jejich sňatku je totiž v Dortmundu zachytil radar, který měří překročení maximální povolené rychlosti. Originální zvěčnění jejich svatebního dne páru zaslala tamní policie.
 
Originál, který dostali loni spolu s pokutou, se zničil, policisté ale informovali na Facebooku, že rádi páru zaslali kopii.
 
„Šestadvacetiletý muž nám minulý týden poslal následující žádost: V květnu 2018 jej v den svatby spolu s manželkou zachytil policejní radar. Tehdejší fotografii by měl rád na památku. Originál se ale nešťastnou náhodou zničil,” napsala dortmundská policie a text doprovodila i dotyčnou fotografií.
 
Vzhledem k přísným předpisům na ochranu soukromí nicméně novomanželům zakryla obličeje velkými smajlíky. „Rádi jsme pomohli a poslali jsme jim obrázek znovu,” napsala ještě policie.
 
Místo pokuty za překročení rychlosti ovšem tentokrát k fotce z radaru připojila přání šťastného manželství. Jak rychle loni v květnu manželský pár kolem radaru projel, není jasné. Záhadou tak zůstává, kolik dvojici neobvyklá svatební fotografie stála, poznamenala agentura DPA.
 
Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/493829-jeli-rychle-a-nyni-se-mohou-pochlubit-netradicni-svatebni-fotkou.html
 
 
 

Ženich nedorazil na obřad, nevěsta si vzala svatebčana

Pětadvacetiletý Jugal Kishore z Indie se nedostavil na svou vlastní svatbu. Dostal totiž po cestě na obřad epileptický záchvat a skončil v nemocnici. Jeho o dva roky mladší snoubenka Indira neměla pro tuto nenadálou situaci pochopení. Řekla si, že kdo pozdě chodí, sám sobě škodí, a provdala se za jednoho ze svatebčanů. 
 
Když se Kishore na svatbu se zpožděním dostavil, jeho snoubenka už byla vdanou paní. Indira mu jen oznámila, že o jeho nemoci neměla sebemenší tušení a on ji chtěl podvést, protože ji o svém zdravotním stavu před svatbou neinformoval. Proto se vdala za jiného muže.
 
Indira si vzala svobodného švagra své sestry Harpera Singha, který se ženil v džínsech a koženém saku. Na svatbu přišel jako vzdálený příbuzný a netušil, že bude vlastně hlavním hrdinou celé události.
 
Veselka to byla vášnivá. Podle deníku Times of India se totiž ženichova rodina nehodlala s rozhodnutím nevěsty smířit a chtěla svatbu překazit. Obě rodiny se tak popraly. Ale Indira si prosadila svou, vdala se v den, který oznámila, i když za jiného muže.
 
„Obě rodiny celý spor přátelsky vyřešily. Stížnosti na obou stranách byly staženy. Kishore a jeho rodina se pokojně vrátili do Moradabadu,“ uvedl policejní mluvčí z indického města Rampur v rozhovoru pro Times of India.
 
Zdroj: http://www.novinky.cz/koktejl/362082-zenich-nedorazil-na-obrad-nevesta-si-vzala-svatebcana.html
 
 
 
 

Ženatý Slovák měl další svatbu, druhé manželství platí

K dvouměsíčnímu podmíněnému trestu byl v úterý odsouzen slovenský pár za dvojí manželství. Před rokem totiž pár uvedl úřady v omyl, když tvrdil, že jim v uzavření manželství nic nebrání.
 
Třiatřicetiletý muž loni v květnu na matrice ve městě Partizánske uvedl, že je rozvedený a chce se opět oženit. Primátor města Jozef Božik televizi Markíza potvrdil, že v pátek přišel pár vypsat žádost a už v sobotu měl svatbu. „Muž tvrdil, že je rozvedený, chce si vzít občanku Partizánskeho a chce to vykonat co nejdříve, protože ho čekají další povinnosti,“ řekl primátor.
 
Doklady o rozvodu nepředložil, ale slíbil, že je přinese dodatečně. Matrikářka mu uvěřila a žádost o uzavření manželství potvrdila. Svatba byla druhý den.
 
Doklady o rozvodu však na matriku nepřišly a vyšlo najevo, že pár lhal a muž v době sňatku oficiálně rozveden nebyl. Není však jasné, zda rozvodové řízení teprve běželo, nebo soud už manželství rozvedl a verdikt jen nenabyl právní moci.
 
Muž i jeho přítelkyně byli proto obviněni z trestného činu bigamie. Soud je sice odsoudil ke zmíněnému podmíněnému trestu, ale zároveň uznal jejich sňatek za právoplatný.
 
Muž se totiž mezitím opravdu rozvedl a s novou manželkou už mají sedmitýdenní dítě. „Trestní čin bigamie neřeší slovenské soudy příliš často. Za posledních deset let bylo za tento čin odsouzeno 18 osob,“ uvedla mluvčí slovenského ministerstva spravedlnosti Alexandra Donevová.
 
Ivan Vilček, Právo 
 
Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361345-zenaty-slovak-mel-dalsi-svatbu-druhe-manzelstvi-plati.html
 
 
 
 

Svatba nevyšla páru hned dvakrát, pokaždé kvůli opilosti

Páru z polských Skierniewic se nepodařilo uzavřít sňatek ani na dva pokusy. Množství alkoholu, který vypili ještě před příchodem do obřadní síně, totiž způsobilo, že se 23letý ženich a 30letá nevěsta nedokázali udržet na vlastních nohou.
 
Jejich první neúspěšný pokus o uzavření manželství proběhl v sobotu. Oddávající Ewa Ludwicková měla obavy, zda je dvojice vůbec při plném vědomí, zavolala proto policii, aby dechovou zkouškou zjistila, v jakém stavu jsou. Vzápětí jí však ženich a svědek oznámili, že svatební obřad vzdávají a požádali o jeho přesunutí o dva dny.
 
„V pondělí však byla situace podobná. Přinejmenším nevěsta se nacházela v tak pokročilém stadiu opilosti, že by určitě nedokázala složit manželský slib,“ řekla Ludwicková deníku Fakt. Přivolaná policie naměřila ženě 3,5 promile alkoholu v krvi. „V takovém stavu jsem dvojici v žádném případě nemohla oddat,“ dodala.
 
O den později, tedy v úterý, přišel na úřad jen neúspěšný ženich.
 
„Oznámil nám, že třetí pokus se už konat nebude a požádal o vrácení poplatku za oddání ve výši 84 zlotých (zhruba 560 korun), což jsme učinili,“ řekla oddávající, která něco podobného za své 12leté působení ve Skierniewicích nezažila.
 
Pavol Minárik, Právo 
 
Zdroj: http://www.novinky.cz/koktejl/359420-svatba-nevysla-paru-hned-dvakrat-pokazde-kvuli-opilosti.html

 
./_admin/files/upload/server/php/7/

Kontakt

Pavel Humplík

+420 773 871 070
humplikpavel@seznam.cz


Jaromír Humplík

+420 739 526 863
jaromirhumplik@seznam.czFAKTURAČNÍ ÚDAJE
Pavel Humplík
Zahradní 1261
751 31 Lipník nad Bečvou
IČ: 427690352
Číslo účtu: 243084122/0600 (Moneta)

Nezávazná poptávka

Ano   Ne

Vyplňte, prosím, všechny kolonky.
Antispam:


© 2024 Pavel Humplík • DJ-nasvatby.cz
Tvorba webových stránek Lipník/Hranice/Přerov > webSEO.cz
Kouzelník, Svatba